Vertikálne žalúzie

 
 
 

 

 

 

 

 
 
 
 

Vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie sú stále významným tieniacim systémom, ktorý  je využívaný predovšetkým pre svoju funkčnosť, jednoduchú manipuláciu a univerzálne použitie. Vertikálnych žalúzií je možné použiť pre štandardné okná, okná s horizontálnym alebo vertikálnym oblúkom, pre šikmé okná, výnimkou nie je ani ich použite na predelenie priestoru. Ich veľkou prednosťou je tiež schopnosť zatieniť aj veľké plochy. Svoje využitie majú nielen v administratívnych priestoroch ale výberom dizajnovej textílie môžeme nimi dekorovať okná aj v bytoch a rodinných domoch. Ich hlavná úloha ochrany pred slnkom a zvedavými pohľadmi je dnes rozšírená aj o dekoračnú funkciu . Zaujímavá môže byť tiež kombinácia rôznych farieb lamiel v jednej vertikálnej žalúzii, čím môžeme vytvoriť napríklad veselú detskú izbu.

 

Súprava vertikálnej žalúzie je zložená z nosnej koľajnice z extrudovaného hliníka, ktorá  ako jeden kus môže mať dĺžku až 7 m – v dokonalej optickej a technickej kvalite. Povrch koľajnice je odolný voči oteru. Môže byť bielo práškovaný alebo eloxovaný. Za príplatok je možné urobiť aj špeciálne lakovanie.

KOĽAJNICA VERTIKÁLNEJ ŽALÚZIE

V koľajnici je ukrytá celá ovládacia mechanika ako hriadeľ, pomocou ktorého sa posúvajú a natáčajú bežce s lamelovými háčikmi vyrobené z kvalitného plastu. Na háčiku sú zavesené samotné pásy lamiel, ktoré zabezpečujú tienenie a dekoráciu interiéru. Lamely vertikálnych žalúzií sú  z rôznych materiálov a v rôznych šírkach. Ovládanie vertikálnych žalúzie môže byť manuálne alebo na elektrický pohon.

Lamely vertikálnych žalúzií

Lamely vertikálnych žalúzií sú vyrobené z textílie, hliníku alebo vinylu a podľa použitého materiálu majú určitú šírku.

Textilné lamely môžu byť široké 250, 127, 89 alebo 63 mm.

Hliníkové Lamely sú v šírke 70 alebo 89 mm.

Vinylové lamely majú šírku 89 mm.

Štandardne majú  v dolnej časti závažia a sú pospájané spojovacou retiazkou  (okrem hliníkových, vinnylových a 250 mm textilných lamiel).

Ovládanie vertikálnych žalúzií

Naklápanie lamiel je možné do obidvoch strán o 200 °. 200-stupňový uhol zabezpečuje ich tesné uzavretie a veľmi dobré zatemnenie. Otváranie a zatváranie lamiel je pomocou šnúry.

Ovládanie Monocommand - retiazkou alebo tyčkou, kedy retiazka alebo tyčka plní obidve funkcie, naklápanie lamiel aj ich odťahovanie.

Vertikálne žalúzie na elektropohon majú motor umiestnený na ľavej strane za profilom alebo nad profilom a ovládanú sa buď diaľkovým ovládačom alebo pevným vypínačom.

Montáž vertikálnych žalúzii môže byť strop alebo na stenu pomocou konzol.

 

SPÁJAME KRÁSU S FUNKČNOSŤOU

 
 

VERTIKÁLNA ŽALÚZIA - OVLÁDANIE TYČKA