Screenové clony

 
 
 

 

 

 

 

 
 
 
 

Screenové clony

Screenové clony alebo rolety sú typom exteriérovej tieniacej techniky, ktorá sa inštaluje na vonkajšej strane okien alebo presklených stien, podobne ako exteriérové rolety. Screenové clony sú ideálnym filtrom ostrého slnečného svetla a tým vytvárajú príjemné prirodzené svetlo v interiéri, pričom umožnujú kvalitný výhľad von a sú tiež účinné aj ako sieťky proti hmyzu. Vhodným riešením tienenia sú aj pre terasy a iné záhradné stavby. Screenová textília poskytuje výbornú ochranu proti UV žiareniu a vďaka tejto vlastnosti zabraňujú screenové clony opotrebovaniu vnútorného vybavenia, vrátane záclon a závesov, kobercov a parkiet.

Screenové clony je možné ovládať manuálne, pomocou kľuky alebo motorom s pevným vypínačom alebo diaľkovým ovládačom. Inštalácia veterných čidiel ochráni screenovú clonu pred poškodením v prípade extrémneho zaťaženia vetrom.

 

SPÁJAME KRÁSU S FUNKČNOSŤOU

 
 

Výhody screenových roliet

Screenové clony sú nielen funkčným ale aj výrazným dekoračným prvkom a dotvárajú celkovú architektúru domov, administratívnych a technických objektov a v súčasnosti sa stávajú veľmi populárnym tienením a neoddeliteľnou súčasťou modernej architektúry.

  • maximálne obmedzenie slnečnej energie a udržovanie príjemnej izbovej teploty
  • zamedzenie nepríjemného rušenia svetlom pri práci na počítači alebo pri sledovaní televízie a zároveň možnosť zostať vo vizuálnom kontakte s vonkajším okolím
  • zabezpečujú ochranu proti hmyzu, bránia prieniku prachu a alergénov do interiéru
  • maximálne rozmery súpravy 400 x 400 cm
  • nadčasový a moderný dizajn
Výhody screenových clôn
 

Typy screenových roliet

1. SCREENOVÁ ROLETA ZIPSCREEN  

V tomto type screenového tienenia je textília uchytená, napnutá a vedená v špeciálnych samonosných vodiacich lištách. Vďaka použitiu kvalitných materiálov pri ich výrobe je extrémne stabilná a  dosiahla odolnosť voči vetru až 80 km/h. V prípade použiatia black-outovej textílie zabezpečí úplné zatemnenie miestnosti. V uzavretej pozícii môže slúžiť aj ako ochrana proti hmyzu.

2. SCREENOVÁ ROLETA CABLESCREEN

V tomto type screenovej clony je spodná lišta na textílii vedená nerezovými lankami a fixovaná napínakmi kotvenými v podlahe alebo v ráme okna.

Screenové rolety

FAREBNÉ PREVEDENIE

Rám screenových clôn tvorí box, vodiace lišty alebo nerezové lanká a koncový zaťažovací profil. Na želanie zákazníka je možné boxy roliet, vodiace lišty a koncový profil lakovať v akejkoľvek farbe podľa vzorkovníka RAL alebo upraviť renolitovými fóliami.

Boxy, do ktorých sa screenová textília navíja, sú vyrábané z valcovaného alebo extrudovaného hliníka. Krycia výška boxov je veľmi malá, od 89 mm do 103 mm. Boxy sú teda nenápadné a subtílne.

 

Screenové textílie

Hlavnou časťou, ktorá robí zo screenovej rolety kvalitný a hodnotný výrobok, je textília. Na výrobu screenových clôn sa používajú vysoko odolné a trvanlivé textílie. Výberom zo širokej palety farieb je možné ovplyniť vzhľad celej clony ale aj jej výsledné vlastnosti. Štandardné druhy textílií na výrobu screenových clôn sú:

1. SERGE SCREEN je textília utkaná zo sklených vlákien potiahnutých PVC vrstvou. Sklené vlákno je odolné voči pôsobeniu vonkajších vplyvov, ako vietor, zmena teplôt a vlhkosť. Každé jedno vlákno je potiahnuté vrstvou PVC samostatne a až potom je utkaná výsledná textília. Tento postup umožňuje kombináciu viacerých farebných vlákien v jednej textílii a jej pravidelný vzhľad na ploche.

Textília Srgescreen

2. SOLTIS je textília  utkaná z polyesterových vlákien, potiahnutá vrstvou PVC. Na rozdiel od Serge Screenu je najskôr utkaná plocha látky, potom sa textília napne a až napnutá textília je potiahnutá vrstvou PVC. Výsledkom tohto postupu je jej veľmi dobrá tvarová stálosť a pevnosť. Tento výrobný postup zabezpečuje tiež soltisu jeho nepravidelný vzhľad na ploche.

Textília Soltis

Prostredníctvom ochranných vrstiev PVC si screenové textílie zachovávajú farebnú stálosť aj po mnohých rokoch používania, mimoriadnu pevnosť a výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Sú tkané rôznou hustotou a podľa toho sú viac alebo menej priehľadné. Obidva typy screenových textílií je možné dodať aj v prevedení BLACK-OUT (zatemňijúca textília).

Podľa parametrov textílie sa hodnotí celá screenová clona. Všetky potrebné údaje sú uvedené vo vzorkovníkoch screenových textílií a sú charakterizované faktormi REFLEXIE RS (=odrazivosť), TRANSMISIE TS (=priepustnosť) a ABSORBCIE AS (=pohltivosť). Platí vzťah, RS+TS+AS sa rovná 100 % slnečného žiarenia. Viditeľné svetelné spektrum je vo vzorkovníkoch označené ako TV.

Parametre textílie