KOMBINÁCIA ŠTANDARDNEJ A ŠIKMEJ ŽALÚZIE

 
 
 


 

 

 

 

 
 
 
 

Vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie sú stále významným tieniacim systémom, ktorý  je využívaný predovšetkým pre svoju funkčnosť, jednoduchú manipuláciu a univerzálne použitie. Vertikálnych žalúzií je možné použiť pre štandardné okná, okná s horizontálnym alebo vertikálnym oblúkom, pre šikmé okná, výnimkou nie je ani ich použite na predelenie priestoru. Ich veľkou prednosťou je tiež schopnosť zatieniť aj veľké plochy. Svoje využitie majú nielen v administratívnych priestoroch ale výberom dizajnovej textílie môžeme nimi dekorovať okná aj v bytoch a rodinných domoch. Ich hlavná úloha ochrany pred slnkom a zvedavými pohľadmi je dnes rozšírená aj o dekoračnú funkciu . Zaujímavá môže byť tiež kombinácia rôznych farieb lamiel v jednej vertikálnej žalúzii, čím môžeme vytvoriť napríklad veselú detskú izbu.

 

Súprava vertikálnej žalúzie je zložená z nosnej koľajnice z extrudovaného hliníka, ktorá  ako jeden kus môže mať dĺžku až 7 m – v dokonalej optickej a technickej kvalite. Povrch koľajnice je odolný voči oteru. Môže byť bielo práškovaný alebo eloxovaný. Za príplatok je možné urobiť aj špeciálne lakovanie.

KOĽAJNICA VERTIKÁLNEJ ŽALÚZIE

V koľajnici je ukrytá celá ovládacia mechanika ako hriadeľ, pomocou ktorého sa posúvajú a natáčajú bežce s lamelovými háčikmi vyrobené z kvalitného plastu. Na háčiku sú zavesené samotné pásy lamiel, ktoré zabezpečujú tienenie a dekoráciu interiéru. Lamely vertikálnych žalúzií sú  z rôznych materiálov a v rôznych šírkach. Ovládanie vertikálnych žalúzie môže byť manuálne alebo na elektrický pohon.

Lamely vertikálnych žalúzií

Lamely vertikálnych žalúzií sú vyrobené z textílie, hliníku alebo vinylu a podľa použitého materiálu majú určitú šírku.

Textilné lamely môžu byť široké 250, 127, 89 alebo 63 mm.

Hliníkové Lamely sú v šírke 70 alebo 89 mm.

Vinylové lamely majú šírku 89 mm.

Štandardne majú  v dolnej časti závažia a sú pospájané spojovacou retiazkou  (okrem hliníkových, vinnylových a 250 mm textilných lamiel).

Ovládanie vertikálnych žalúzií

Naklápanie lamiel je možné do obidvoch strán o 200 °. 200-stupňový uhol zabezpečuje ich tesné uzavretie a veľmi dobré zatemnenie. Otváranie a zatváranie lamiel je pomocou šnúry.

Ovládanie Monocommand - retiazkou alebo tyčkou, kedy retiazka alebo tyčka plní obidve funkcie, naklápanie lamiel aj ich odťahovanie.

Vertikálne žalúzie na elektropohon majú motor umiestnený na ľavej strane za profilom alebo nad profilom a ovládanú sa buď diaľkovým ovládačom alebo pevným vypínačom.

Montáž vertikálnych žalúzii môže byť strop alebo na stenu pomocou konzol.

 

SPÁJAME KRÁSU S FUNKČNOSŤOU

 
 

KOMBINÁCIA ŠTANDARDNEJ A ŠIKMEJ ŽALÚZIE

Ak si to interiér vyžaduje je možné kombinovať štandardnú a šikmú vertikálnu žalúziu. Žalúzie sa montujú s prekrytím lamiel, čím pohľadovo vytvárajú jedn súpravu.Oddelené ovládania sú umiestnené na vonkajších alebo vnútorných stranách, podľa potreby. Pakety sa vytvárajú pri šikmých žalúziách vždy na strane väčšej výšky, pri rovných žalúziách vpravo alebo vľavo. Kombinovať môžeme jednu šikmú a jednu rovnú vertikálnu žalúziu, prípadne dve šikmé a jednu rovnú žalúziu.

KOMBINÁCIA VERTIKÁLNYCH ŽALÚZIÍ

KOMBINÁCIA JEDNEJ ŠIKMEJ A JEDNEJ ROVNEJ VERTIKÁLNE ŽALÚZIE

KOMBINÁCIA VERTIKÁLNYCH ŽALÚZIÍ

KOMBINÁCIA DVOCH ŠIKMÝCH A JEDNEJ ROVNEJ VERTIKÁLNEJ ŽALÚZIE