Celoplošné koberce

 
 
 


 

 

 

 

 
 
 
 

CELOPLOŠNÉ KOBERCE

Hoci boli celoplošné koberce na prelome milénia vytlačené hladkými povrchovými krytinami, dnes znovu zažívajú nový návrat na scénu. Z našich podláh boli vytlačené z dôvodu viacerých zásadných nevýhod. Predovšetkým sa v nich udržiaval prach a tým aj roztoče a z tohto dôvodu neboli doporučené pre alergikov. Nová štúdia, uskutočnená v Nemecku Asociáciou pre alergiu a astmu  a Spoločnosťou pre analýzu životného prostredia a interiéru však prišla k záveru, že bytový prach sadá do priadze koberca, kde je zadržaný, nevíri sa pri chôdzi a vetraní tak ako pri tvrdých podlahách a nedostáva sa teda do dýchacieho ústrojenstva človeka v takom množstve ako tvrdých a hladkých podlahách. Pri porovnávaní priestorov s celoplošnými  kobercami a pevnými podlahami sa ukázalo, že v miestnostiach s kobercami je o 5% nižšia koncentrácia jemných prachových častíc, zatiaľ čo v miestnostiach s pevnými podlahami bola v niektorých prípadoch prekročená povolená hranica 50 μg prachových častíc na meter kubický. Preto je doporučené aj pri použití tvrdých podláh, umiestniť  v interiéri,  aspoň na jeho časti, kusový koberec, ktorý by viazal prach. Ďalšou nevýhodou celoplošných kobercov bola ich životnosť, ktorá nebola práve najdlhšia, a tiež udržiavanie ich v dobrej kondícii a čistote vyžadovalo veľa času a trpezlivosti. Dnešné celoplošné koberce sú v podstate kobercami novej generácie, sú vyrábané z kvalitného a odolného materiálu, ktorý zabezpečí ľahkú  údržbu. Kvalitné celoplošné koberce, vyrobené zo špeciálnych mikrovlákien, majú úpravu tzv. „super teflon protection“, brániacu prachu vniknúť do vlákna koberca. Prach zostáva len na jeho povrchu, čo zabezpečuje ich jednoduchú údržbu.

VÝHODY CELOPLOŠNÝCH KOBERCOV

Dnes majú kvalitné celoplošné koberce hneď niekoľko výhod. Predovšetkým lepšie tlmia kroky a hluk ako tvrdé podlahy. Aj riziko pošmyknutia sa je na celoplošnom koberci podstatne menšie ako pri tvrdej podlahe. V prípade, že máme doma deti, je pre ne určite bezpečnejšia a príjemnejšia ich hra na mäkkom koberci ako na tvrdej podlahe. Tým, že je koberec mäkký, lepšie tlmí zaťaženie dolných končatín aj stavcov chrbtice pri chodení. Táto jeho vlastnosť predurčuje jeho použitie v bytoch a domoch nielen starších ľudí a všetkých ľudí s poruchami pohybového ústrojenstva a chrbtice. Vďaka teplejšiemu materiálu je možné znížiť vykurovaciu teplotu bez zníženia pocitovej teploty v miestnosti. Koberce s nižším vlasom sú tiež vhodnou podlahovou krytinou pre podlahové kúrenie, pretože ako materiál nebráni prechodu tepla do miestnosti.

V súčasnosti, predovšetkým v objektových priestoroch, sú vyhľadávaným typom kobercové štvorce. Sú finančne náročnejšie, no na rozdiel od celoplošných kobercov sa dajú farebne a povrchovo kombinovať. Vyznačujú sa rovnakými výhodami ako metrážové koberce. Ich veľkou výhodou je ľahká vymeniteľnosť pri poškodení, čo kompenzuje prvotné vyššie náklady. Pri ich pokládke  je tiež minimálny odpad, manipulácia a ich skladovanie je jednoduché.

 

SPÁJAME KRÁSU S FUNKČNOSŤOU.

 
 

OBJEKTOVÉ CELOPLOŠNÉ KOBERCE

Našim klientom môžeme ponúknuť kvalitné celoplošné koberce talianskeho výrobcu RADICI PIETRO.

Koberce PIETRO RADICI sú rozdelené do niekoľkých kolekcií. Základná kolekcia CLASS, ktorá je určená pre byty a domy, obsahuje 20 druhov kobercov  v rôznych farebných mutáciách, má relatívne krátku dodaciu lehotu a minimálny odber je 1 bm. Kolekcia  EASY PROGRAM umožňuje rýchlu výrobu kobercov v modernom aj klasickom dizajne v 22 pripravených vzoroch a v 16-tich farbách, je určená pre hotely, reštaurácie, ale aj súkromné interiéri.  OFFICE PROGRAM je zameraný na priestory vyžadujúce vysokoodolné koberce, teda hlavne pre kancelárie, obchodné a verejné priestory, ľahký priemysel a pod. KOBERCOVÉ ŠTVORCE CARAT SYSTEM predstavuje vysoko kvalitnú podlahovinu na štandardnom bitumenovom podkade, určenú pre hotelové a kancelárske priestory. Minimálny odber pri EASY a OFFICE PROGRAME je od100 m², pri kobercových štvorcoch je možné dodanie od 5 m² (1 kartón).

CELOPLOŠNÉ KOBERCE

KOLEKCIA CLASS

OBJEKTOVÉ KOBERCE

EASY PROGRAM

OBJEKTOVÉ KOBERCE

OFFICE PROGRAM

KOBERCOVÉ ŠTVORCE

CARAT SYSTEM