Tapety DESIMA

 
 
 


 

 

 

 

 
 
 
 

Textilné tapety Desima

TAPETY DESIMA

Spoločnosť DESIMA bola založená v roku 1984 v Saleme pri Bodamskom jazere v Nemecku a aj dnes produkuje tapety tradičnou manufaktúrnou výrobou. Postupne sa stala synonymom pre exkluzívne textilné tapety vyrábané z tkanej textílie, na výrobu ktorej používa vlákna viskózy, ľanu a hodvábu. V rámci spoločnosti sa robí kompletný vývoj produktov aj dizajnérske návrhy tapiet. Základom spoločnosti sú kvalifikovaní odborní pracovníci a moderný strojový park, čo je zárukou  dosahovania vysokého štandardu tapiet. Dnes je Desima medzinárodne uznávanou spoločnosťou, ktorá má obchodných partnerov na všetkých kontinentoch.

 
 

DRUHY TAPIET

Tapety môžeme rozdeliť z rôznych hľadísk. Podľa toho, z koľkých vrstiev sú tapety vyrobené, ich rozdeľujeme do dvoch skupín:

TAPETY SIMPLEX sú jednovrstvové tapety, kde pohľadová strana aj rub tapety sú vyrobené z jedného materiálu, teda vytvárajú jednu vrstvu. Medzi jednovrstvové tapety patria tapety papierové, vinylové a tiež plastické fólie. Bývajú  ďalej upravované farbou, potlačeným alebo vyrazeným vzorom.

TAPETY DUPLEX sú dvojvrstvové tapety, kde na nosiči je natiahnutá pohľadová vrstva, ktorá môže byť z vinylu, tkanej a netkanej textílie, ale aj z iných materiálov, napríklad z hliníkovej fólie. Obidve vrstvy sú spojené spojivom.

Podľa kvality pohľadového materiálu tapety rozdeľujeme na:

PAPIEROVÉ TAPETY, sú  jednovrstvové, nie sú rozmerovo stále, pri ich inštalácii sa lepidlo nanáša na zadnú stranu tapety a pred nalepením sa počká, kým nasiaknu. Sú cenovo najvýhodnejšie, preto takmer všetky detské tapety sú papierové.

VINYLOVÉ TAPETY a VLIESOVÉ TAPETY, ich stručnú charakteristiku nájdete v sekcii TAPETY ERISMANN.

TEXTILNÉ TAPETY patria k najstaršiemu typu dekorácie stien. Sú to tapety s vyššou hmotnosťou, sú rozmerovo stále, preto sa lepidlo pri tapetovaní nanáša na stenu.

 

SPÁJAME KRÁSU S FUNKČNOSŤOU.