Japonské steny

 
 
 


 

 

 

 

 
 
 
 

JAPONSKÉ POSUVNÉ STENY

Japonské posuvné steny alebo tiež textilné posuvné panely, sú originálnym a veľmi funkčným tieniacim a dekoračným systémom. Hodia sa predovšetkým do moderných, minimalistických interiérov, na francúzske okná a optické predeľovanie miestností. Svojimi čistými líniami pôsobia veľmi jemne a úhľadne.

Súčasťou súpravy japonských stien je hliníková koľajnica, ktorá môže byť inštalovaná na strop alebo pomocou konzol aj na stenu. Hliníková koľajnica môže byť 1-až 6- drážková, výber počtu drážok závisí od dĺžky priestoru, ktorý chceme zakryť textilnými panelmi. Koľajnicový profil je buď biely lakovaný a lebo upravený eloxovaním.

KOĽAJNICA NA JAPONSKÚ STENU

 3 –drážkový profil s pojazdami s povrchovou úpravou alu-elox

 

Pre estetické zdôraznenie celej súpravy japonskej steny môžeme použiť aj dizajnové profily nerezové alebo hliníkové.

KOĽAJNICA F1

KOĽAJNICA FV36

 

POPIS JAPONSKEJ STENY

Maximálna dĺžka koľajnicového profilu vkuse je 600 cm, ak potrebujeme zakryť väčší priestor, môžeme profily spojiť spojkami. V drážkach koľajnice sú umiestnené pohyblivé pojazdy, ktorých dĺžka je voliteľná a je totožná so šírkou samotných textilných panelov, ktoré sú upevnené na pojazdoch pomocou suchého zipsu. Pojazdy a tým aj textilné panely môžu byť navzájom pospájané brzdami alebo voľné. V spodnej časti textilných panelov je závažie, ktoré môže byť vnútorné, skryté v dutom leme panelu, prípadne vonkajšie hliníkové, prispôsobené tvarom a farbou koľajnici alebo drevené.

Výberom samotnej textílie môžeme rozhodnúť, či chceme zdôrazniť dekoračný charakter japonskej steny alebo uprednostníme skôr jej tieniacu funkciu. Textílie je možné vyrobiť vo výške 300 cm a niektoré textilné materiály umožňujú aj výšku 350 cm. Na rozdiel od nariasených záclon a závesov by mal každý panel visieť rovno a rovnobežne s ostatnými panelmi v súprave. Na textilné materiály, prirodzene, nie je možné uplatňovať rovnaké meradlo ako na pevné materiály. Jemná hra nepravidelnosti a splývavosť sú však práve tým čo textíliám dáva zvláštne kúzlo.

V každom prípade japonské steny zdôrazňujú moderný štýl bývania a perfektne dopĺňajú zariadenie takéhoto interiéru. Miestnosť pôsobí svetlejšie, môže sa nám zdať väčšia a vďaka textilným pásom aj vyššia. Prednosťou japonských stien je variabilita počtu, šírky, usporiadania a spôsobu zhŕňania panelov. Zhŕňanie môže byť ľubovoľne na ktorúkoľvek stranu, centrálne do stredu alebo zo stredu na boky (ako opona). Japonská stena, rovnako ako ďalšie produkty vyrábané z impregnovanej textílie, umožňuje individuálnu potlač textilného materiálu z dodaného vzoru alebo fotografie. Dizajnová textília japonskej steny môže ísť až na hranicu interiérového doplnku a takmer vytvoriť solitér.

 

SPÁJAME KRÁSU S FUNKČNOSŤOU

 
 

JAPANESE DESIGN - dizajnová kolekcia

Panely dizajnovej kolekcie sú vyrobené z dekoratívneho japonského papieru Washi, ktorý sa v Japonsku vyrába ručne už viac ako 1300 rokov z vlákien ryže a v súčasnosti patrí jeho výroba k umeleckým remeslám.

Ryžový papier Washi má veľa spôsobov využitia. Používa sa ako vysokokvalitný papier pre kaligrafiu, ako materiál pre umenie skladania papieru Origami, ako robustný materiál na lietajúce draky a transparetný papier na rozdelenie priestoru ako typický štýlový prvok japonskej interiérovej architektúry. Denné svetlo sa cez neho jemne filtruje a príjemne prúdi do miestností.

Matné panely z ryžového papiera vytvárajú jedinečný svetelný efekt, kombinácia prírodných odtieňov a farieb dokáže v interiéri vytvoriť neopakovateľnú farebnú scenériu. Ryžový papier Washi je vyrábaný v dvoch prevedeniach, ako laminovaný a tkaný. Laminovaná tabuľa Japanese Design je obojstranne laminovaná, to znamená, že je veľmi odolná, je vhodná aj do vlhkého prostriedia a veľmi ľahko sa čistí. Tkaný Japanese Design sa tká z papierových vlákien a vytvára príjemné útulné prostredie.Kombinácia japonského ryžového papiera  a horizontálnych ozdobných profilov z hliníku alebo dreva vzniká minimalistická atmosféra typická pre japonské bývanie.

Japanese design kolekcia je v ponuke v dvoch prevedeniach: ako posuvné panely a rolovacie panely. Sú ideálne na zakrytie okien alebo rozdelenie priestoru., pričom ponúkajú štýlovú možnosť ako konkrétny priestor zatieniť alebo rozdeliť.

japanese designPROSPEKT JAPANESE DESIGN
 

PROSPEKTY JAPONSKÝCH STIEN

JAPONSKÉ STENY F1 JAPONSKÉ STENY CARAT JAPONSKÉ STENY TREND
 

OVLÁDANIE JAPONSKÝCH STIEN

Japonské steny môžeme ovládať mechanicky, pomocou vodiacej tyče alebo šnúrky a tiež motoricky s možnosťou výberu pevného vypínača alebo diaľkového ovládača.

OVLÁDANIE TYČKOU OVLÁDANIE ŠNÚRKOU OVLÁDANIE MOTOROM