Tapety ARCHITECTS PAPER

 
 
 


 

 

 

 

 
 
 
 

TAPETY ARCHITECTS PAPER

Tapety Architects Paper

Ateliér Architects Paper bol založený v roku 2008 ako značka najväčšieho európskeho výrobcu tapiet A.S.Creation Tapeten AG. Architects Paper prezentuje exkluzívne a jedinečné tapety, ale aj ručne vyrábané unikáty určené pre architektov a interiérových dizajnérov. Architects Paper spolupracuje aj renomovanými dizajnérmi ako Hadi Teherani , Ingo Maurer a tiež s dizajnérskym štúdiom Porsche Design. Prevažná väčšina kolekcií tapiet sa vyrába nákladnou a špeciálnou technológiou vo výrobnom závode v nemeckom Gummersbachu v Severnom Porýní-Vestfálsku.

Inovatívne tapety, digitálna tlač a panely na steny sú použité v luxusných hoteloch a reštauráciách, v centrálach významných firiem a v sídlach náročných individuálnych klientov.

 

Ako oživiť steny

Je veľa spôsobov ako oživiť steny, dnes prežíva renesanciu úprava stien tapetovaním, ktoré sa stáva sa stále obľúbenejšie. V kurze sú naďalej jednofarebné aj vzorové prevedenia stien, originálnym spôsobom dekorácie je kombinácia jednofarebných a vzorových stien v jednom priestore. Netreba sa báť ani sýtych a tmavých farieb, prípadne veľkých vzorov, treba si však uvedomiť, že tmavé sýte farby a veľké vzory interiér síce zútulnia, ale aj opticky zmenšia, svetlé teplé farby miestnosti presvetlia  a sú vhodné aj tam, kde sú okná na sever.

Tapety môžeme aplikovať aj izolovaných pásoch a takýmto spôsobom dáme vyniknúť napríklad solitérnemu nábytku, prípadne samotnému vzoru na tapete. Pri výbere farebného prevedenia tapiet by sme sa mali riadiť predovšetkým vlastnými pocitmi, pretože  niektoré farby sú nám príjemné a niektoré sú pre nás nesympatické.

Tapety sa od seba odlišujú nielen vzhľadom ale aj celkovou kvalitou. Široké možnosti použitia nám poskytujú dvojvrstvové tapety, ktorých pohľadová vrstva môže byť upravená papierom, kompaktným alebo penovým vinylom, prípadne textilom. Medzi najkvalitnejšie ale aj najdrahšie patria textilné vliesové tapety, ktoré v interiéri pôsobia veľmi elegantne  a hodnotne.

 

SPÁJAME KRÁSU S FUNKČNOSŤOU


 

 
 

TAPETY ARCHITECTS PAPER - INTERAKTÍVNY KATALÓG

TAPETY ARCHITECTS PAPER TAPETY ARCHITECTS PAPER TAPETY ARCHITECTS PAPER TAPETY ARCHITECTS PAPER
TAPETY ARCHITECTS PAPER TAPETY ARCHITECTS PAPER TAPETY ARCHITECTS PAPER TAPETY ARCHITECTS PAPER
TAPETY ARCHITECTS PAPER TAPETY ARCHITECTS PAPER TAPETY ARCHITECTS PAPER TAPETY ARCHITECTS PAPER