Rímske rolety

 
 
 


 

 

 

 

 
 
 
 

RÍMSKE ROLETY

Ak nie ste priaznivcom nariasených textílií, ani puristických roliet či žalúzií, môžeme Vám dať do pozornosti zaujímavé RÍMSKE ROLETY.

Rímske rolety sú štýlovým a elegantným typom tieniacej techniky, ktorý dokáže zmeniť vzhľad interiéru a dať mu originálny a noblesný vzhľad.

Súprava rímskej rolety je zložená zo samotnej textílie a hliníkového nosného profilu s navíjačmi, ktoré sú fixované v minihriadeli vo vnútri hliníkového profilu. Z navíjačov sú vyvedené vodiace nite prechádzajúce na zadnej strane rímskej rolety cez  krúžky, prípadne očká pásky. Koniec vodiacich nití je upevnený v spodnej časti textílie rímskej rolety.  V jej hornej časti, na pravej alebo ľavej strane, je umiestnená prevodovka s retiazkovým ovládaním. Uchytenie textílie je riešené pomocou suchého zipsu. Ťahom retiazky sa dáva do pohybu prevodovka, minihriadeľ s navíjačmi a vodiacimi niťami a týmto spôsobom sa rímska roleta vyťahuje alebo sťahuje.

Nosný profil rímskej rolety je vždy v bielej farbe, retiazka môže byť aj v inom farebnom prevedeni. Ak je z plastu je na výber okrem bielej farby aj šedá a čierna. Kovová retiazka môže byť vo farbe nikel-satén a starobronz.

retiazky na rímske rolety

 

Rímske rolety sú vhodné pre klasické, šikmé, oblúkové aj  strešné okná.

RÍMSKE ROLETY RÍMSKE ROLETY atyp
RÍMSKE ROLETY atyp RÍMSKE ROLETY strešné

Textília, ktorá sa používa pri ich výrobe je identická s textíliami na záclony a závesy, od priehľadného voálu alebo batistu až po zatemňujúci black-out. Ako jedinú zo všetkých typov roliet je možné ju oprať a ožehliť.

SPÁJAME KRÁSU S FUNKČNOSŤOU

 
 

RÍMSKE ROLETY - PROSPEKTY

Rímske rolety sa nerolujú, ale pri ich vyťahovaní sa vytvárajú sklady, ktorých výška závisí od rozmeru a typu rímskej rolety. Základný typ obsahuje na rube (alebo aj na líci) rímskej rolety výstužné sklolaminátové tyče vložené do tunelov ušitých z textílie. V prípade použitia vzorovaného textilného materiálu sa tunely nešijú a výstužné tyče sa vkladajú do transparentnej pásky našitej na rube rímskej rolety. Výstužné tyče rímsku roletu nielen dekorujú, ale aj spevňujú, preto je tento typ vhodný aj na veľké okná, balkóny, presklené steny a francúzske okná. Výška roztečov medzi výstužami závisí od výšky rímskej rolety, najčastejšie sa používa rozteč 20 - 30 cm medzi výstužami.

RÍMSKE ROLETY PROSPEKT

RÍMSKE ROLETY -  PROSPEKT LEHA

RÍMSKE ROLETY PROSPEKT

RÍMSKE ROLETY PROSPEKT MHZ

RÍMSKE ROLETY PROSPEKT

RÍMSKE ROLETY PROSPEKT MHZ