Tapety ERISMANN

 
 
 


 

 

 

 

 
 
 
 

Tapety ERISMANN

Výrobný podnik ERISMANN &Cie začal svoje prvé tapety vyrábať už v roku 1838 a po vyše 170 rokoch sú jeho tapety vyvážané do celého sveta.

Okrem sídla výrobného závodu v Breisachu v Nemecku existuje od roku 2003 ďalší moderný výrobný závod vo Voskresensku, neďaleko Moskvy. Súčasťou Erismann Group sú aj obchodné spoločnosti vo Francúzsku a Veľkej Británii.

Hlavným výrobným programom sú vinylové a vliesové tapety, ktoré sa vyrábajú modernou rotačnou sieťotlačou. Spoločnosť Erismann vo vlastných laboratóriách testuje kvalitu tapiet počas výrobného procesu aj po jeho ukončení. Medzinárodne obsadený dizajnérsky tím pracuje v súlade s najnovšími farebnými aj dizajnovými trendami.

 

VLIESOVÉ TAPETY

Vliesové tapety sú tapety z netkanej textíliíe, ktoré sa zhotovujú kefovaním polyesterových a buničinových vlákien navzájom zviazaných spojivom. Nosná vrstva je lisovaná a vyhladzovaná, pohľadová strana môže byť upravená farbou alebo potlačou. V tomto prípade ide o jednovrstvové tapety. Na vytváranie vzorovania sa môže použiť aj PVC  pena lebo polyakrylát. Vtedy ide o dvojvrstvové tapety. Vliesové tapety si zachovávajú tvarovú stálosť, preto sa lepidlo nanáša na stenu a nie na zadnú stranu tapety. Vliesové tapety sú odolné voči opotrebovaniu a sú vhodné aj na prekrytie menších trhlín. Potreba ich deinštalácie v budúcnosti je uľahčená tým, že je ich možné v suchom stave stiahnuť zo steny.

VINYLOVÉ TAPETY

Pri vinylových tapetách je ich pohľadová vrstva vytvorená z vinylu, teda z umelej hmoty a môže byť vyrobená aj v penovom prevedení. Nosná vrstva je buď papier alebo vlies. V prípade zadnej strany z papiera je potrebné postupovať pri lepení ako pri papierových tapetách, v prípade zadnej strany z vliesu si rozmery zachováva, preto sa lepidlo nanáša na stenu. Vzhľadom k tomu, že predná strana vinylových tapiet je z umelej hmoty a neprepúšťa vlhkosť do interiéru ale smerom do steny, pre stierkovanie je potrebné použiť výrobok, ktorý obsahuje disperziu vápna a umelej hmoty. Podľa kvality vinylu môžeme zaradiť tento druh tapiet medzi umývateľné.

 

SPÁJAME KRÁSU S FUNKČNOSŤOU