Horizontálne žalúzie

 
 
 


 

 

 

 

 
 
 
 

Horizontálne žalúzie

Interiérové horizontálne žalúzie sú stále veľmi rozšíreným spôsobom ochrany interiéru pred teplom a slnkom, ale aj zamedzenia nežiaducich pohľadov. Sú využívané nielen v komerčných priestoroch ale aj v bytoch a rodinných domoch. Ich veľkou výhodou je nenáročnosť na stavebnú predprípravu, ich jednoduché ovládanie -  regulácia svetla dosiahneme natáčaním lamiel ale aj nenáročná údržba. Ako všetko okolo nás, aj horizontálne žalúzie, respektíve ich typové a farebné prevedenie podlieha módnym trendom a rôznym technickým vylepšeniam.

 

Každá horizontálna žalúzia je zložená z horného nosného hliníkové profilu, v ktorom je zabudovaný príslušný typ ovládacieho mechanizmu a zapustený rebríček, na ktorý sa uchytia samotné lamely. V spodnej časti  má horizontálna žalúzia zaťažovací profil. Lamely sú tiež vyrobené z hliníka, ktorého výhodou je nízka hmotnosť a dlhá životnosť. Hliníkové horizontálne žalúzie sa líšia v typových prevedeniach podľa šírky lamiel, spôsobu montáže a ovládania, prevedením horného nosného profilu. Ponuka farieb lamiel je široká, vďaka čomu je možné zladiť horizontálne žalúzie so zvyškom interiéru.

 

SPÁJAME KRÁSU S FUNKČNOSŤOU

 

INFO BROŽÚRA MHZ

HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE MHZ

 
 

TYPY INTERIÉROVÝCH HORIZONTÁLNYCH ŽALÚZIÍ

Horizontálne žalúzie sa vyrábajú z lamiel širokých 16, 25, 35 alebo 50 mm, na okná štandardného alebo atypického tvaru.

Ďalej ich môžeme rozdeliť podľa spôsobu montáže, ovládania a prevedenia horného nosného profilu:

 • HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE MEGAVIEW®
 • HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE ISOLITE
 • HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE VARIOLINE a TWINLINE
 • HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE NEOISOLITE
 • HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE INLINE
 • HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE MONOCOMMAND
 • HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE ECOLINE 
 • HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE ELEGANCE
 • HORIZONÁLNE ŽALÚZIE VENUS
 • HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE S ELEKTROPOHONOM
 • HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE HIT
 • HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE ENERGY
 

HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE MEGA VIEW®

Rozmer  nosnej koľajnice tohto typu žalúzie je tiež 30 x 30 mm. Jej ovládanie môže byť buď pomocou tyčky a šnúrky alebo retiazky. Strana ovládania je voliteľná. Vyrábané sú s lamelami 25 mm. Vďaka patentovanému systému sú lamely pri naklápaní spájané do párov, takže umožňujú dvojnásobný výhľad. Určné sú pre montáž na stenu alebo strop bez fixácie, pri hliníkových oknách s izolačným dvojsklom aj do zasklievacej lišty s fixáciou, pri plastových oknách, ak to dovoľuje jeho charakter, aj na rám okna. Maximálne rozmery žalúzií Mega View su: šírka 330 cm a výška 300 cm, maximálna plocha je : 4 m².

HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE MEGA VIEW
 

HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE VARIOLINE A TWINLINE

Žalúzie Varioline a Twinline majú dva ovládacie profily a sú vďaka ich subtilným rozmerom 25 x 19 mm určené na montáž do zasklievacej lišty alebo na rám okna pomocou L-držiakov. Môžu byť vyrobené s lamelami 16 alebo 25 mm .Horný a dolný profil aj rebríček sú farebne zladené s farbou žalúzií. Vyťahovanie a sťahovanie žalúzie prebieha uchopením úchytiek umiestnených na hornom aj dolnom profile a ich pohybom smerom hore alebo dolu. Naklápanie je zabezpečené otočným gombíkom umiestneným na hornom profile (typ varioline) alebo priamo na hornej úchytke (typ twinline). Žalúzie Varioline a Twinline sú určené na okná a dvere, ktoré máme v dosahu rúk. Maximálne rozmery pre tietotypy žalúzií so 16 mm lamelami sú: šírka 140 cm a výška 230 cm, s 25 mm lamelami: šírka 150 cm a výška 250 cm. Maximálna výrobná plocha je: 2 m².

Horizontálne žalúzie VarioLine
 

HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE INLINE

Žalúzie IN LINE sa montujú do zasklievacej lišty a majú originálne riešený noný profil, ktorý je z extrudovaného eloxovaného hliníka, do ktorého sa vkladajú dve lamely vo farbe celej žalúzie. Sú s fixáciou a môžu byť vyrobené so 16 aj 25 mm lamelami. Polohovanie a naklápanie lamiel je pomocou retiazky, ktorej strana je voliteľná. Výška nosného profilu je 55 mm, maximalne rozmery žalúzie sú: šírka 250 cm, výška 360 cm a maximálna plocha: 4 m².

HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE IN LINE
 

HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE ECOLINE

Žalúzie Ecoline majú zujímavo tvarovanú, zaobelnú kryciu lištu, ktorá má výšku 50 mm. Štandardne je vo farbe bielej, na želanie môže byť strieborná, béžová a hnedá. Spôsob montáže je do zasklievacej lišty s oceľovou fixáciou. Vyťahovanie, sťahovanie a naklápaniel lamiel je pomocou retiazky so samosvornou prevodovkou. Strana ovládania je voliteľná. 

Horizontálna žalúzia ECOLINE Horizontálna žalúzia Ecoline
 

HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE VENUS

Tento typ žalúzií je na našom trhu najpredávanejší pre svoju priaznivú cenu. Ovládanie je retiazkové, bez samosvornej prevodovky alebo pomocou šnúrky a tyčky. Charakterom nosného profilu, ktorý môže byť vo farbe bielej, striebornej, béžovej a hnedej, je určená na montáž do zasklievacej lišty s fixáciou, na ktorú sa používa silón. 

Horizontálne žalúzie Venus Horizontálne žalúzie Venus
 

HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE HIT

Nadčasový dizajn, precizny výrobný postup pri ich výrobe, vyššia pevnosť horného profilu a ich ľahká ovládateľnosť sú znaky horizontálnej žalúzie HIT. Výnimočnosť tejto interiérovej žalúzie spočíva tiež v technickom riešení horného profilu, ktoré zabezpečuje minimálny prienik svetla medzi hornoou lamelou a nosným profilom. Žalúzia HIT je praktickým pomocníkom, ktorý k Vám pustí presne toľko svetla koľko práve potrebujete. Na želanie môeu byť horný aj dolny profil a tiež samotné lamely oblečené do ladnej imitácie dreva.

Horizontálne žalúzie HIT Horizontálne žalúzie HIT
 

HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE ISOLITE

Interiérová žalúzia ISOLITE má, okrem moderného dizajnu, nosný profil z extrudovaného hliníka a je už vybavená planetovou prevodovkou pre lepšie ovládanie veľkých žalúzií.

Horizontálne žalúzie Isolite Horizontálna žalúzia Isolite
 

HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE NEOISOLITE

Horizontálna žalúzia NEOISOLITE spája v sebe jednoduchú eleganciu s premyslenou účelnosťou. Možnosť odklopenia žalúzie z okenného krídla Vám umožní pohodlne umyť celé okno. Prepracovaný dizajn žalúzie NEOISOLITE však ocenia nielen ženy, pretože pestrá paleta odtieňov ponúka takmer neobmedzené možnosti farebne doladiť interiér.

Horizontálne žalúzie neoisolite Horizontálne žalúzie Neoisolite
 

HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE MONOCOMMAND

Žalúzie Monocommand môžu mať profily v troch rozmeroch, a to podľa šírky lamiel, ktoré môžu byť požité na ich výrobu. Pre 16 a 25 mm lamely má nosník rozmer 30 x 30 mm, pre 35 mm lamely sú rozmery nosného profilu 40 x 36 mm a pre 50 mm lamely má nosník rozmery 57 x 51 mm. Podľa šírky lamiel je určený aj sôsob ovládania a spôsob ich montáže. žalúzie Monocommand so 16 alebo 25 mm lamelami sa polohujú pomocou nekonečnej retiazky a samosvornou prevodovkou a montujú sa na strop, prípadne na stenu a ak to dovoľuje charakter okna aj na jeho rám, s fixáciou alebo bez.

Horizontálne žalúzie Monocommand Horizontálne žalúzie Monocommand

Monocommand s 35 mm alebo 50 mm lamelami polohovanie zabezpečuje nekonečná retiazka alebo kľuka a vzhľadom k rozmerom nosného profilu sú určené pre montáž na stenu alebo na strop ako voľne visiace žalúzie. Ichvyužitie je hlavne pre veľké presklené plochy, pretože maximálna plocha, ktorú môžu zakryť pri manuálnom ovládaní je 10 m² . Žalúzie Monocommand je možné aj motorizovať.

Horizontálne žalúzie Monocommand
 

HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE ELEGANCE

Sú žalúzie s nosným profilom rozmerov 30 x 30 mm, horný aj dolný profil je farebne zladený s farbou žalúzií, ktoré môžu byť 25 alebo 16 mm. Vyťahovanie a sťahovanie lamiel je pomocou šnúrky, ktorej strana je voliteľná. Naklápanie lamiel je možné o 180 stupňov pomocou naklápacej tyčky, ktorej umiestnenie je tiež voliteľné. Tento typ žalúzií je určený na montáž na stenu alebo strop ako voľne visiace, ak to dovoľuje charakter okna aj na jeho rám s fixáciou a pri hliníkových oknách s izolačným dvojsklom je možná aj montáž do zasklevacej lišty. Maximálne rozmery žalúzií Elegance s 25 mm lamelami sú: šírka 330 a výška 300 cm a maximálna plocha: 6 m². Maximálne rozmery s lamelami 16 mm sú: šírka 270   230 cm, maximálna plocha: 6 m².

ŽALÚZIE HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE HORIZONTÁLNE
 

HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE S ELEKTRICKÝM POHONOM

Žalúzie s elktrickým pohonom polohujú a naklápajú lamely pomocou 230 V motoru, ktorý je umiestnený uprostred nosného profilu. Káble môžu byť vyvedené na pravej alebo ľavej strane žalúzií. Ma ich výrobu sa používajú 35 a 50 mm lamely.

ŽALÚZIE NA ELEKTRICKÝ POHON ŽALÚZIE NA ELEKTRICKÝ POHON
 

HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE ENERGY

Horizontálna žalúzia ENERGY predstavuje revolučnú novinku v oblasti elektronickej tieniacej techniky, ktorá na svoj pohon využíva slnečnú energiu. Žalúzia funguje na princípe tzv. fotovoltaického javu - tj. priamej premeny svetla na elektrickú energiu. Ak hľadáte unikátnu, plne automatizovanú žalúziu, ktorá je bezdrôtovo ovládaná a má nulovú spotrebu elektrickej energie, je žalúzia Energy určená Vám.

Horizontálne žalúzie