Twinrolety a Silhouette

 
 
 


 

 

 

 

 
 
 
 

TWIN ROLETY A SILHOUETTE

Minimalistickým a veľmi moderným tieniacim systémom dekorovania okien sú TWIN ROLETY a SILHOUETTE, ktoré môžeme oprávnene zaradiť medzi dizajnovú tieniacu techniku, so schopnosťou nahradiť súčasne záclonu aj záves.

TWINROLETY,  teda rolety so zdvojenou textíliou, niekedy nazývané aj DUO ROLETY alebo ROLETY DEŇ – NOC, majú jednu stranu  textílie upevnenú v hornej časti rolety na hliníkovom valci a druhú na fixnom profile, v spodnej časti textília  roluje cez spodné ťažítko, ktoré môže byť vonkajšie dvojdielne s valčekom alebo vnútorné. Textilný materiál je tkaný striedavo s priehľadnými a nepriehľadnými pásmi. Posúvanie zdvojenej textílie, na ktorej sa striedajú priehľadné a nepriehľadné pásy a tiež kvalitná mechanika používaná pri ich výrobe umožňujú presné polohovanie Twinrolety a tým aj  plynulú reguláciu prieniku svetla do interiéru.

Twinrolety sú vyrábané v dvoch typových prevedniach, a to  s kazetou , ktorá môže byť vo farbe alu elox alebo lakovaná biela a bez kazety ako „metal look“ s montážnym profilom. Manuálne ovládanie je zabezpečené pomocou retiazky. Maximálne rozmery twinroliet dokážu zakryť plochu 240 x 260 cm.

 

SILHOUETTE má textilnú lamelu vloženú medzi dva transparentné textilné pásy. Jej výhodou je možnosť naklápania textilných lamiel a tým zabezpečovať reguláciu svetla do interiéru. Elegantná kazeta, ktorá ukrýva mechaniku aj spodný záťažový profil sú farebne prispôsobené samotnej textílii. Manuálne ovládanie Silhouette je pomocou šnúrky, ktorej ťahom je možné textilné lamely naklápať ale aj vyťahovať celu roletu. Maximálne rozmery Silhouette sú 240 x 295 cm.

 

Impregnovaný polyesterový materiál obidvoch typov roliet obsahuje antistatickú úpravu, čím je obmedzené usádzanie prachu v textílii. TWIN ROLETY  AJ SILHOUETTE sú tiež  vhodné do miestností so zvýšenou vlhkosťou ako sú kúpeľne.

Ich montáž je možná na stenu alebo na strop, pred okenný výklenok alebo do okenného výklenku, nie je možné ich inštalovať na okenný rám alebo do zasklievacej lišty. Kvalitná mechanika, použitá pri ich výrobe, nevyžaduje takmer žiadny servis. Okrem manuálneho ovládania, môžu mať obidve rolety aj elektropohon s 24 V motorom a batériový pohon nevyžadujúci žiadnu kabeláž.

 

SPÁJAME KRÁSU S FUNKČNOSŤOU

 
 

PODOBNÉ PRODUKTY

TEXTILNÉ ROLETY      PLISSÉ A DUETTE

 
 

ROLETY SILHOUETTE - MANUÁLNE A MOTORICKÉ OVLÁDANIE