Garniže a koľajničky

 
 
 


 

 

 

 

 
 
 
 

Garniže a koľajničky

Garnížové tyče

sú asi najznámejším nosným systémom pre záclony a závesy. Majú rôzny priemer, môžu byť 12 mm, 16 mm, 20 mm, 25 mm a 35 mm a sú vyrobené z hliníka alebo ocele s rôznou povrchovou úpravou. Niektoré majú drážku a tým pripomínajú koľajničku, textília sa na ne vešia pomocou bežcov, alebo sú bez drážky a textília sa potom vešia pomocou krúžkov s háčikmi. Sú buď klasického alebo moderného vzhľadu s rôznymi druhmi koncoviek a konzol. Garnížové tyče sú určené väčšinou pre montáž do steny. V modernom prevedení je možná aj montáž na strop.

TYČOVÉ GARNÍŽE

Garníže s blendou

sú vyrábené na mieru so zafrézovanou koľajnicou. Povrchová úprava blendy môže byť rôzna, masív alebo dýha upravené morením alebo lakovaním, prípadne so štruktúrovanou povrchovou úpravou.Ak sú inštalované v priestore (nie od steny po stenu), vyrábajú sa nielen s prednou ale aj s bočnými blendami. Výška blendy sa pohybuje od 6 do 12 cm, v prípade záujmu je možné vyrobiť aj vyššiu blendu.

Hliníkové koľajničky

môžeme dnes inštalovať bez toho, aby nás rušilo montážne príslušenstvo, ktorým sú upevnené k stropu.Montážne príslušenstvo je rafinovane ukryté v drážke v hornej časti profilu. Všetky koľajničky sú vyrábané na určitú záťaž textilného materiálu. Niektoré sú určené len pre ľahké záclony, iné zvládnu zaťaž black-outového závesu, ale sú aj univerzálne koľajničky pre záclony a ľahšie závesy. Ich veľkou výhodou je, že sa dajú ohýbať a vyrobiť aj pre atypické priestory, presklené rohy a zaoblené miestnosti. Ich maximálna dĺžka je 6 m a sú určené pre stropnú montáž. Sú vhodné nielen do bytov a rodinných domov, ale aj do obchodných a rôznych spoločenských priestorov, hotelov a zdravotníckch zariadení. Niektoré typy hliníkových profilov umožňujú prevedenie so šnúrkovým ovládaním a motorizáciu.

KOĽAJNIČKY NA ZÁCLONY

Vešanie a zvesovanie záclona a závesov je v prípade použitia koľajničiek alebo garniž s dražkou jednoduché. Textíliu vyvlečieme spolu so všetkymi bežcami cez otvor vyseknutý na jednom alebo na obidvoch stranách koľajnice. Po opratí textíliu nemusíme navliekať cez otvor, ale ľahko ju naklikáme na ľubovoľnom mieste koľajnice.

klik bežce

Všetky závesné systémy, teda rozne štýly garníž a koľajničiek slúžia nielen na ich zavesenie, ale spoluvytvárajú celkový estetický dojem z textilných dekorácií.

 

SPÁJAME KRÁSU S FUNKČNOSŤOU

 
 

HLINÍKOVÉ KOĽAJNIČKY PRE ZÁVESY A ZÁCLONY

Hliníkové koľajničky sú najpoužívanejším závesným systémom pre textilné dekorácie. Sú určené hlavne pre montáž do stropu a ich výhodou je možnosť vytvárania ohybov. Sú vhodné do moderných interiérov alebo pre domácnosti, ktoré uprednostňujú funkčnosť a praktickosť. Závesy a záclony sa na ne vešajú pomocou klik bežcov v ktoromkoľvek mieste koľajnice. Hliníkové koľajničkové profily môžu byť jednodrážkové, dvojdrážkové ale aj viacdrážkové, prípadne kombinované so suchým zipsom. Textília sa v nich ovláda mechanicky, rukou alebo pomocou šnúrky, niektoré druhy profilov sú určené na motorizáciu textilných dekorácií.

HLINÍKOVÉ KOĽAJNIČKY PRE ZÁVESY
 

HLINÍKOVÉ KOĽAJNIČKY T-455

HLINÍKOVÁ KOĽAJNIČKA T-455 má hranatý tvar a je vhodná pre stredne ťažké až ťazké závesy. Maximálna dĺžka profilu je 600 cm, pre riešenie dlhších priestorov sa používa spojka, ktorá je umiestnená v strede.  Povrchová úprava môže byť: biela lakovaná, alu elox, chróm a za príplatok v ľubovoľnej farbe RAL. Tento typ profilu je možné ohýbať, okrem povrchovej úpravy vo farbe chróm. Pre zavesenie záclon a závesov sú určené rolery a bežce pre 6 mm drážku.
Koľajničky pre záclony a závesy, d-interior Bratislava Koľajničky pre závesy a záclony, d-interior Bratislava
Koľajnička T-455 je určná pre stropnú montáž pomocou plastových alebo kovových otočných montážnych klipsí, ktoré sú umiestnené v hornej drážke profilu.
koľajničky pre záclony a závesy, d-interior BratislavaMontáž koľajničky pre záclonu Koľajničky pre záclony a závesy, d-interior BratislavaStropná montáž koľajničiek pre záclonu a záves Rozmer koľajničky T.455, d-interior BratislavaRozmery koľajničky T-455

 

 

HLINÍKOVÉ KOĽAJNIČKY Z-466

HLINÍKOVÁ KOĽAJNIČKA Z-466 má oblý tvar a je určená pre záclony a ľahké závesy. Profily sú vyrábané v maximálnej dĺžke 600 cm, v prípade dlhšieho priestoru môže byť vybavená spojovacím profilom umiestneným v strede priestoru. Farebné prevedenie môže byť. biela lakovaná alebo alu elox. Koľajničku Z-466 je možné ohýbať horizontálne aj vertikálne. K inštalácii textilných dekorácií sú určené bežce pre 6 mm drážku.
Hliníkové koľajničky pre záclony, d-interior Bratislava Koľajničky pre záclony, d-interior Bratislava
Koľajnička Z-466 je určená výhradne pre stropnú montáž pomocou plastových otočných montážnych klipsní, ktoré sú umiestnené v hornej drážke profilu.
Hliníkové koľaničky pre záclony, d-interior BratislavaMontáž koľajničky pre záclony Hliníkové koľajničky pre záclony, d-interior BratislavaMontáž koľajničky pre záclonu a záves Hliníkové koľajničky, d-interior BratislavaRozmery koľajničky Z-466

 

 

HLINÍKOVÉ KOĽAJNIČKY S-460

HLINÍKOVÁ KOĽAJNIČKA S-460 má pologuľatý tvar a je vhodná pre stredne ťažké až ťažké závesy. Profily v maximálnej dĺžke 600 cm sú vyrábané v dvoch farebných prevediach: biela lakovaná a alu elox. Tento typ profilu tiež umožňuje horizontálne ohnutia. Pre zavesenie textilných dekorácií sa používajú rolery a bežce určené pre 6 mm drážku.
Koľajničky pre záclony, d-interior Bratislava Koľajničky pre závesy, d-interior Bratislava
Hliníkové koľajničky S-460 sú určené pre stropnú montáž pomocou kovových otočných montážnych klipsní, ktoré sú schované v hornej drážke profilu.
Montáž koľajničky pre závesy, d-interior BratislavaMontáž jednej koľajničky Montáž koľajničiek pre závesy, d-interior BratislavaMontáž koľajničiek S-460 pre dve textílie Hliníkové koľajničky, d-interior BratislavaRozmery koľajničky S-460

 

 

HLINÍKOVÉ KOĽAJNIČKY D-422

HLINÍKOVÁ KOĽAJNIČKA D-422 je plochý, oblý ale veľmi stabilný profil vhodný pre stredne ťažké až ťažké závesy. Profily v maximalnej dĺžke 600 cm je možné spájať spojkami. Štandardne sa dodáva v dvoch farbách: lakovaná biela a alu elox, za príplatok je možná aj akákoľvek farba podľa vzorkovníka RAL. Tento typ hliníkového profilu umožňuje výobu vertikálneho oblúku, oblúku pre strešnú šikminu a tiež vnútorné a vonkajšie horizontálne skosenia v ľubovoľnom uhle 90 - 180 °.
Hliníkové koľajničky, d-interior Bratislava Hliníkové koľajničky, d-interior Bratislava
Montáž je možná len na strop pomocou kovových montážnych klipsní, ktoré sú umiestnené v hornej drážke profilu.
Montáž hliníkových koľajničiek, d-interior BratislavaStropná montáž koľajničky D-422 Montáž hliníkových koľajničiek, d-interior BratislavaStropná montáž dvoch koľajničiek D - 422 Rozmery hliníkovje kolajničky, d-interior BratislavaRozmery koľajničky D - 422

 

 

HLINÍKOVÉ KOĽAJNIČKY M-499

KOĽAJNIČKA M-499 je plochý a tvarovo zaujímavý profil so zaoblenými hranami vhodná pre záclony a ľahké závesy.  Je určená pre okná kde je malý priestor medzi stropom a krídlom okna. Profil s maximálnou dĺžkou 600 cm je možné predlžovať pomocou spojok. Rovnako sú možné horizontálne aj vetikálne ohnutia. Koľajnička M-499 sa dodáva vo farbe biela lakova a alu elox, za príplatok aj v akejkoľvek farbe podľa vzorkovnika RAL. Pre zavesenie záclon a závesov sa používaju bežce určené pre 6 mm drážku.
Hliníkové koľajničky pre záclony, d-interior Bratislava Hliníkové koľajničky pre záclony, d-interior Bratislava
Montáž koľajničiek je možná len na strop pomocou platových alebo kovových montážnych klipsní, ktoré sú umiestnené v hornej drážke profilu.
Montáž koľajničiek pre záclony, d-interior BratislavaStropná montáž koľajničky M-499 Montáž koľajničiek pre záclony, d-interior BratislavaStropná montáž koľajničiek pre záclonu a záves Montáž koľajničiek pre záclony, d-interior BratislavaRozmery koľajničky M - 499

 

 

HLINÍKOVÉ KOĽAJNIČKY H-555

HLINÍKOVÁ KOĽAJNIČKA H-555 je robustný, maximálne 600 cm profil určený pre ťažké závesy do maximálnej hmotnosti 60 kg. Vyrába sa štandardne v dvoch farebných prevedeniach v bielej RAL 9016 alebo šedej RAL 9006, za príplatok je možná aj iná farba podľa vzokovníka RAL. Koľajnice dlhšie ako 6 metrov sú v strede spojené spojovacím profilom. Pre zavesenie textilných dekorácií sa používajú rolery s otočným očkom alebo očkové rolery pre 6 mm drážku. Tento typ profilu umožňuje horizontálne ohnutia.
Hliníkové koľajničky, d-interior Bratislava Hliníkové koľajničky, d-interior Bratislava
Je určená pre montáž na strop pomocou kovových otočných klipsní alebo na stenu s použitím stenových konzol.
Hliníkové koľajničky- montáž stropKOĽAJNIČKA H-555 - montáž strop Hliníkové koľajničky - montáž stenaHLINÍKOVÁ KOĽAJNIČKA H-555 - montáž stena Rozmery hliníkovej koľajničkyRozmery KOĽAJNIČKY H-555

 

 

MOTORIZOVANÁ KOĽAJNICA SOMFY GLYDEA

d-interior svojim klientom predstavuje novinku od nadnárodného výrobcu pohonov pre tieniacu techniku, spoločnosť SOMFY -  koľajnicu s motorom GLYDEA.

Koľajnica Somfy Glydea znamená komfortné ale aj jednoduché ovládanie záclon a závesov pomocou pevného vypínača aj diaľkového ovládača, problémom nie je ani integrovať súpravu do riešenia inteligentného domu.Vďaka funkcii touch motion je záves alebo záclonu možné ovládať aj manuálne. Jednoduchým potiahnutím textílie pohon Glydea rozozná pohyb, zapne sa a sám pokračuje v zadanom smere až po zatiahnutie alebo odtiahnutie textilnej dekorácie.

Motorizovaná koľajnica Somfy Glydea okrem toho vyniká nizkou hlučnosťou, len 42 - 53 dB v závislosti od nastavenej rýchlosti a funkciou Soft Start - Soft Stop pre pomalší rozjazd a dojazd dekoračnej textílie. Pri tandemovom prevedení (2 motory na jednej koľajnici) unesie textíliu o hmotnosti 100 kg.

Môže byť vyrobená v dvoch typových prevedeniach:

- STANDARD SYSTEM - so štandardnými samostanými bežcami 

- RIPPLE SYSTEM - s otočnými bežcami, koré sú pospájané šnúrkou

Každý systém ovlyvňuje konečný dizaj dekoračnej textílie.

SOMFY GLYDEA

SOMFY  GLYDEA - TECHNICKÝ LIST

SOMFY GLYDEA - VIDEO

 

DIZAJNOVÉ GARNÍŽE INTERSTIL - W

DIZAJNOVÉ GARNIŽE INTERSTIL S DRÁŽKOU - PRE RIASENIE ZÁVESOV A ZÁCLON "VLNY".

Maximálna dĺžka 580 cm. Materiál: hliník. Montáž stena alebo strop.

Garniža Interstil-d-interior, BratislavaGARNÍŽA INTERSTIL W1 Garniža Interstil-d-interior, BratislavaFarebné prevedenie: chróm,  nerez, hliník.
Garníža Interstil-d-interior, BratislavaGARNIŽA INTERSTL W2 Garniža Interstil-d-interior, BratislavaFarebné prevedenie: chróm, nerez, hliník.
Garniža Interstil-d-interior, BratislavaGARNIŽA INTERSTIL W 3 Garniža Interstil-d-interior, BratislavaFarebné prevedenie: chróm, nerez, hliník, biela, matná mosadz.
Garniže Interstil-d-interior, BratislavaGARNIŽA INTERSTL W - CODEX Garniže Interstil-d-interior, BratislavaFarebné prevedenie: chróm, nerez, hliník.
Garniže Interstil-D-interior, BratislavaGARNIŽA INTERSTIL W SPHÄRE Garniže Interstil-d-interior, BratislavaFarebné prevedenie: chróm, nerez, hliník.
Garniže Interstil - d-interior, BratislavaGARNIŽA INTERSTIL W ZENIT Garniže Interstil - d-interior, BratislavaFarebné prevedenie: chróm, nerez, hliník.
Garniže Interstil - d-interior, BratislavaGARNIŽA INTERSTIL W QUANTUM Farebné prevedenie: chróm, nerez, hliník.
Garniže Interstil - d-interior, BratislavaGARNIŽA INTERSTIL W VOTUM Garniže Interstil - d-interior, BratislavaFarebné prevedenie: chróm, nerez, hliník.
 

DIZAJNOVÉ GARNÍŽE INTERSTIL W - CENNÍKY

dizajnové garniže Interstil, d-interior, Bratislava dizajnové garníže Interstil, d-interior, Bratislava dizajnové garníže Interstil, d-interior, Bratislava
dizajnové garniže Interstil, d-interior, Bratislava Dizajnové garniže Interstil, d-interior, Bratislava dizajnové garniže Interstil, d-interior, Bratislava dizajnové garniže Interstil, d-interior, Bratislava
 

GARNIŽE VION

GARNIŽE VION - Ø 28 mm, RÚRA ALEBO DRÁŽKA, MONTÁŽ STENA ALEBO STROP

garnize-Bratislava garniže-Bratislava
garniže-Bratislava garniže-Bratislava
garniže-Bratislava garniže-Bratislava
garniže-Bratislava garniže-Bratislava
garniže-Bratislava garniže-Bratislava

GARNIŽE VION - Ø 20 mm, RÚRA ALEBO DRÁŽKA, MONTÁŽ STENA ALEBO STROP

GARNIŽE VION-Bratislava GARNIŽE VION-Bratislava
GARNIŽE VION-Bratislava GARNIŽE VION-Bratislava
GARNIŽE VION-Bratislava GARNIŽE VION-Bratislava
GARNIŽE VION-Bratislava GARNIŽE VION-Bratislava
GARNIŽE VION-Bratislava GARNIŽE VION-Bratislava
GARNIŽE VION-Bratislava GARNIŽE VION-Bratislava
GARNIŽE VION-Bratislava GARNIŽE VION-Bratislava
GARNIŽE VION-Bratislava GARNIŽE VION-Bratislava
GARNIŽE VION-Bratislava GARNIŽE VION-Braislava
GARNIŽE VION-Bratislava GARNIŽE VION-Bratislava
 

DIZAJNOVÉ GARNIŽE - KATALÓGY

DIZAJNOVÉ GARNÍŽE DIZAJNOVÉ GARNIŽE DIZAJNOE GARNÍŽE DIZAJNOVÉ GARNIŽE
 

DREVENÉ GARNÍŽE INTERSTIL

DREVENÉ GARNÍŽE INTERSTIL v tradičnom alebo modernom dizajne.

DREVENÉ GARNÍŽE PAX,  Ø 20 mm, maximálna dĺžka 400 cm, montáž stena.

Drevené garníže, d-interior, Bratislava Drevene garniže, d-interior, Bratislav
Drevené garníže, d-interior, Bratislav Drevené garniže, d-interior, Bratislava

DREVENÉ GARNÍŽE REX, Ø 20 mm, maximálna dĺžka 400 cm, montáž stena.

Drevené garniže, d-interior, Bratislava Drevené garniže, d-interior, Bratislava
Drevené garníže, d-interior, Bratislava Drevené garníže, d-interior, Bratislava

DREVENÉ GARNIŽE VERITAS, Ø 20 mm, maximálna dĺžka 400 cm, montáž stena.

Drevené garníže, d-interior, Bratislava Drevene garniže, d-interior, Bratislava
Drevené garniže, d-interior, Bratislava Drevené garniže, d-interior, Bratislava

DREVENÉ GARNIŽE FORMA/CAPRI, Ø 28 mm, maximálna dĺžka 400 cm, montáž stena.

FORMA                                                                                               CAPRI

Drevené garníže, d-interior, Bratislava Drevené garniže, d-interior, Bratislava
Drevené garníže, d-interior, Bratislava Drevené garniže, d-interior, Bratislava
Drevené garniže, d-interior, Bratislava Drevené garníže, d-interior, Bratislava

 DREVENÉ GARNIŽE DELHI/DELFT, Ø 30 mm, maximálna dĺžka 400 cm, montáž stena.

DELHI                                                                                                DELFT

Drevené garniže, d-interior, Bratislava Drevené garniže, d-interior, Bratislav
Drevené garniže, d-interior, Bratislava Drevené garniže, d-interior, Bratislava
Drevené garniže, d-interior, Bratislava Drevené garniže, d-interior, Bratislava
Drevené garniže, d-interior, Bratislava Drevené garniže, d-interior, Bratislav
 

GARNIŽE S BLENDOU

gariíže s blendouGARNÍŽE S BLENDOU - MODELY A CENNÍK garniže s blendouGARNIŽE S BLENDOU - TECHNICKÉ LISTY