Rolety

 
 
 


 

 

 

 

 
 
 
 

TEXTILNÉ ROLETY

Textilné rolety predstavujú jednu z najstarších možností tienenia okien. Už v hrobkách starovekého Egypta bola nájdená ozdobná textília, ktorú bolo možné zdvíhať alebo spúšťať pomocou bambusovej tyče.

Prvé známe európske rolovacie rolety, tzv. „škótsko-holandské rolety“  boli vyrobené okolo roku 1700 V škótskom Glasgowe a na ich výrobu bolo použité holandské plátno. Plátno bolo pripevné na drevenom valci a ukončené dreveným závažím všitým do plátna. Bočné strany plátna boli zahnuté aby sa zabránilo jeho páraniu. Na každej strane dreveného valca boli pripevnené mosadzné kolíky. Celá roleta bola na stene namontovaná pomocou mosadzných prírub a jej zdvíhanie bolo zabezpečené šnúrou upevnenou na valci.

 

Dnešné textilné rolety sú súpravy  vybavené hliníkovým hriadeľom, na ktorom je upevnená impregnovaná textília ukončená závažím. Hliníkový hriadeľ s textíliou  môže byť ovládaný pružinovým mechanizmom alebo prevodovkou s retiazkovým ovládaním.

Klasická pružinová roleta, tzv. spring roleta má pre optimálny komfort ovládania zabudovanú brzdiacu techniku „Softraise“. Stačí jednoduchý hmat a roleta sa plynulou a mäkkou aretáciou navinie na hriadeľ.  Roleta s retiazkovým ovládaním je ideálna pre veľké okná až po podlahu. Jej samosvorná prevodovka umožňuje zastaviť roletu akejkoľvek výške. Spring roletu a retiazkovú roletu je možné montovať na stenu aj na strop a ich výroba je možná bez kazety lebo s kazetou. 

Pre menšie okná s montážou na okenný rám je vhodná miniroletka, ktorá je drobnej konštrukcie a ktorej maximálne výrobné rozmery sú 150 x 160 cm. Pre montáž do zasklievacej lišty na okná aj dvere sú vhodné rolety s minikazetou SKID. 

 

Pre objektové priestory alebo veľmi veľké okná sú určené rolety X-LARGE alebo BIG ROLETY s maximálnymi výrobnými rozmermi 400 x 400 cm.

Okrem mechanického pružinového alebo retiazkového ovládania môžeme rolety motorizovať a ovládať ich buď pevným vypínačom alebo diaľkovým ovládačom.

 

SPÁJAME KRÁSU S FUNKČNOSŤOU

 

 

INFOBROŽÚRA ROLIET MHZ HACHTEL

ROLETY MHZ HACHTEL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

ROLETA PowerView® NA ELEKTROMOTOR S POHONOM NA BATÉRIE

Power View rolety bez kazety s pohonom na batérie sú ideálne pri dodatočnej montáži, pretože nepotrebujú káble. AA batérie (12 ks) sú integrované do montážneho profilu rolety a sú súčasťou dodávky. Montáž je možná na strop, stenu alebo zapustením do šachty. Ovládanie roliet je zabezpečené ručným prenosným diaľkovým ovládačom, stenovým vysielačom alebo pomocou aplikácie.

MONTÁŽNE SITUÁCIE ROLIET POWER VIEW BEZ KAZETY, S MONTÁŽNYM PROFILOM

MONTÁŽ STROPRoety bez kazety, d-interiorpre výmenu batérií je nutný odstup od steny 45mm

MONTÁŽ STENARolety bez kazety, d-interior.skvýmena batérií prebieha v spodnej časti montážneho profilu

ZAPUSTENIE DO ŠACHTYRolety bez kazety, d-interiorpre výmenu batérií je nutná demontáž rolety s montážnym profilom

 

 

ROLETY NANO

ROLETA NANO je vyrábaná na mieru pre otváravé a sklopné okná a dvere. Môže byť s jednou kazetou s možnosťou ovládania zhora dolu alebo zdola hore a tiež s dvoma kazetami . Kazety a vodiace koľajnice sú štandardne vo farbe bielej alebo striebornej a za príplatok aj v akejkoľvek farbe RAL. Maximálne rozmery NANO roliet sú: šírka 120 cm a výška 220 cm. Ovládanie je manuálne, posúvaním kazety rukou sa roleta zastaví v akejkoľvek polohe.

Ich montáž je možná na sklo bez vŕtania pomocou suchého zipsu, alebo na rám okna pomocou montážnych klipsní.

ROLETY NANO BRATISLAVA ROLETY NANO BRATISLAVA ROLETY NANO BRATISLAVA
 

ROLETY SKID

ROLETY SKID sú určené na priamu montáž do zasklievacej lišty a vďaka bočným vodiacim koľajniciam umožňujú vynikajúce zatemnenie miestnosti. Predstavujú spojenie moderného puristického dizajnu s inovatívnou technológiou. Dvojitá koncepcia ovládania s možnosťou súčasného použitia transparentnej retiazky a dizajnového úchytu zabezpečuje, že je manipulácia s nimi veľmi jednoduchá aj na vyšších oknách. Hriadeľ SKID rolety môže byť ovládaný zdola nahor alebo zhora nadol. Roleta SKID ponúka viac než len ochranu pred slnkom a zrakmi susedov. Je vyrobená v jasnom funkcionalistickom dizajne a jej mechanika má vysokokvalitné prevedenie. Pre tento typ roliet je na výber 36 druhov textílií, ktoré sa veľmi dobre zmestia do filigránskej mechaniky.

Rolety SKID BratislavaINFOBROŽÚRA MHZ - ROLETY SKID Rolety SKID Bratislava TRANSPARENTNÁ RETIAZKA Rolety SKID Bratislava PURISTICKÁ ÚCHYTKA
 

ROLETY METALL LOOK

METALL LOOK je voľne visiaca roleta s ovládaním na kovovú retiazku, s kovovými konzolami v dizajne z ušľachtilej ocele a s kovovým záťažovým profilom. Je ideálna pre rolety až po podlahu. Maximálne rozmery roliet Metall look sú 300 x 300 cm, od šírky 220 cm sú vyrábané s vystuženou roletovou mechanikou.
ROLETY BRATISLAVA ROLETY BRATISLAVA ROLETY BRATISLAVA
Spôsob montáže roliet METALL LOOK je buď na strop alebo na stenu.
Interiérové rolety, d-interior Bratislava Interiéroveé rolety, d-interior Bratislava
 

ROLETY BASIC

ROLETY BASIC sú voľne visiace rolety, ktoré je možné v prípade potreby upraviť aj fixáciou. Sú určené pre montáž na stenu alebo na strop. Vyrábajú sa v troch typových prevedeniach – s montážnou koľajnicou, kedy je textília na hriadeli viditeľná, s krytom, ktorý textíliu na hriadeli prekrýva a ako kazetová Basic roleta s krytom aj s bočnými vodiacimi koľajnicami. Na výber sú tri druhy závažia – vnútorné, vonkajšie oblé a vonkajšie hranaté. Kryt aj kazeta sú štandardne vo farbe bielej alebo alu-elox. Maximálne rozmery roliet BASIC sú šírka 280 cm x výška 300 cm. Ovládanie Roliet Basic je manuálne pomocou transparentnej plastovej alebo kovovej retiazky. Je možné ich tiež motorizovať s pohonom elektromotora 24 V s ovládaním na pevný vypínač alebo diaľkový ovládač. Rolety Basic umožňujú ich združenie v jednom neprerušenom kryte, kedy je ich maximálna šírka 2 x 200 cm.

ROLETY BASICROLETA BASIC ROLETY BASIC S KRYTOMROLETA BASIC S KRYTOM KAZETOVÁ ROLETA BASICKAZETOVÁ ROLETA BASIC

ZÁŤAŽOVÉ PROFILY ROLIET BASIC

ROLETY BASIC EOLETY BASIC ROLETY BASIC ROLETY BASIC
 

ROLETY MOTION

ROLETY MOTION sú voľne visiace rolety s retiazkovým ovládaním, ktoré vďaka subtílnej mechanike a malému priemeru hriadeľa, 25 alebo 38 mm, sú určené pre menšie okná. Vyrábajú sa v dvoch typových prevedeniach, a to bez krytu alebo skrytom. Maximálne rozmery roliet MOTION bez krytu sú 260 x 260 cm a s krytom 180 x 200 cm. Montujú sa pomocou montážnych klipsní buď na strop alebo na stenu. Ak to dovoľuje charakter okna, je možná aj montáž na jeho krídlo.

ROLETY MOTION BRATISLAVAROLETA MOTION BEZ KRYTU ROLETY MOTION BRATISLAVAROLETA MOTION S KRYTOM
 

ROLETY STANDARD

ROLETY STANDARD sú vyrábané v dvoch prevedeniach, a to  bez kazety s montážnom profilom, alebo s krytom, ktorý môže byť vo farbe bielej prípadne šedej alebo s ozdobným krytom  potiahnutým textíliou. Ovládanie roliet je pomocou plastovej retiazky v bielej alebo šedej farbe. Maximálne rozmery roliet s montážnym profilom sú 300 x 300 cm a s krytom 210 x 300 cm, od šírky 220 cm sú vyrábané s vystuženou roletovou mechanikou. Záťažový dolný profil je integrovaný v leme textílie. Rolety Standard sú určené pre montáž na stenu alebo na strop.

ROLETA S MONTÁŽNYM PROFILOMROLETA S MONTÁŽNYM PROFILOM

ROLETA S KRYTOMROLETA S KRYTOM                           

ROLETA S OZDOBNÝM KRYTOMROLETA S OZDOBNÝM KRYTOM        

 

ROLETY PUR

ROLETY PUR sú voľne visiace rolety s ovládaním pomocou kovovej retiazky s hliníkovými puristickými konzolami, ktoré môžu byť vo farbe bielej alebo alu-elox. Ich maximálne rozmery sú 260 x 260 cm a určené sú pre montáž do steny alebo do stropu. V spodnej časti textílie sú vybavené vonkajším ukončovacím profilom, ktorý je farebne zladený s konzolami.

ROLETY MHZ PUR, d-interior BratislavaKONZOLA - PUR ROLETY ROLETY MHZ PUR, d-interior BratislavaUKONČOVACÍ PROFIL - PUR ROLETY
 

OBJEKTOVÉ ROLETY

Pre zatienenie alebo zatemnenie veľkých presklených plôch sú určené OBJEKTOVÉ ROLETY s maximálnymi rozmermi 400 x 400 cm a s priemerom hriadeľa 62 mm. Vyrábajú sa v troch typových prevedeniach – s bočnými montážnymi konzolami, s krytom a v kazetovom prevedení. S montážnymi konzolami a s krytom môžu byť voľne visiace alebo s fixáciou oceľovými lankami vedenými po bokoch roliet. Kazetové prevedenie s bočnými vodiacimi profilmi zabezpečuje maximálne zatemnenie miestnosti. Ovládanie objektových roliet je buď manuálne pomocou kovovej retiazky, kedy je prevodovka kombinovaná s pružinovým mechanizmom, čo umožňuje ľahšie vyťahovanie a sťahovanie roliet, alebo prostredníctvom elektromotora s použitím pevného vypínača, prípadne diaľkového ovládača. Objektové rolety sú určené pre montáž na stenu alebo na strop.

OBJEKTOVÉ ROLETY BRATISLAVAOBJEKTOVÁ ROLETA S KONZOLAMI OBJEKTOVÉ ROLETY BRATISLAVAOBJEKTOVÁ ROLETA S KRYTOM OBJEKTOVÉ ROLETY BRATISLAVAKAZETOVÁ OBJEKTOVÁ ROLETA